Posted on / by kadimsay / in Numeroloji

Numerolojide 7 Yaşam Sayısına Sahip Olanların Özellikleri Nelerdir?

Kendi başına bir dünya olan insanların sayısı olan 7 yalnızlık sayısıdır.

7 Yaşam(Kader) sayısına sahip olan insanların ruhani yönleri daha baskındır. Onlar yalnızlığı severler çünkü içlerine dönmeleri olayları ve yaşadıklarını kendi süzgeçlerinden geçirmeleri gerekmektedir. Pek insan canlısı oldukları söylenemez fakat insanlarla bir bağ kurduktan sonra kopmaları epey sancılıdır, iyi birer dost olduklarını söyleyebiliriz tabiri caizse kötü gün dostudurlar. Aşk için de aynı şey geçerlidir. Çok seçicidirler ama uzun süreli beraberliklerin insanıdırlar. Onlar gizemlidir. Kendilerini herkese açmazlar.

Sorumluluk sahibi olmaları onların en bilinen özelliklerindendir. Bir işi verdiğiniz an o iş tamamlanmadan rahat bir uyku çekemezler. Bu sorumluluk duygusu onlarda o kadar gelişmiştir ki özel hayatlarını da etkileyebilir; ailelerini ve sevdiklerini farkında olmadan ikinci plana atabilirler. Bu durumdan rahatsız olduğunuzu söylemeniz yeterli olacaktır, hemencecik gönlünüzü alabilirler. Disiplin hayatlarının temel taşlarındandır. Bu disiplin sorumlulukla birleşince iş hayatında çekilmez insanlara dönüşebilirler. Yine de gerçekten insanüstü bir çalışma aşkları olduğunu ve bunun dünyanın yararına olduğunu söylemekte fayda var.

Bilime yatkındırlar. Onlar otursun işleriyle uğraşsın, araştırmalar yapsınlar. Tek başlarına analiz etmeye bayılırlar, bırakın analizlerle uğraşsınlar.

Tüm bu özelliklerin yanında sizinde kendinizde bıktığınız ama çözemediğiniz birtakım “kötü huylarınız” vardır. Bunlardan bahsetmemiz gerekirse şunları söyleyebiliriz. 7 kader sayısına sahip olan insanlar genellikle her konuda kendilerini haklı bulurlar. Olayların büyük çoğunluğunda haklıdırlardır da bunun sebebi de içlerinde bulunan disiplindir. Karşılarındaki insanların haksız olduğundan emin olduklarındaysa o konuyla ilgili sonsuza kadar konuşabilirler. Tahammülleri çok azdır, hiçbir şeye kolay kolay tahammül edemezler ve bu tahammülsüzlükleri bazen başlarını ağrıtabilir. Kolay sinirlendiklerinden kalp kırmak da onlar için zor değildir, sonrasında çok üzülseler de bir kere yapmışlardır artık. Kabullenmeleri de zaman alır zaten, hatalarını kabul etmeyi sevmezler.

Yapacakları konusunda planlı programlıdırlar, birilerinin onlara ne yapacağını (ki daha çok kaba bir şekilde) söylemelerinden hiç hoşlanmazlar ve yapacakları varsa da o işi yapmak onlar için artık geri plandadır. Şayet yapmaları gerekirse de bir miktar savsaklarlar. Yalnızlıklarına düşkün oluşları hayatlarını paylaşacakları insan konusunda da epey seçici olmalarına sebep olur. Akıl ve zeka karşı cinste önem verdikleri en önemli özelliktir.

7 kader sayısına sahip olanlar seçicidir.
Dışsal etkilerden ziyade içsel etkilere odaklanırlar. Odak noktaları daima kendileridir. Özgürlüklerine düşkünlükleriyle bilinirler, yeni şeyler öğrenmek onlar için mühimdir. “Devamlı öğren!” hayatlarının mottosudur diyebiliriz.

Toparlayacak olursak 7 kader sayısına sahip olanlar töpürlenmesi gereken yönlerini bilen ama aynı zamanda aklı başında olan insanlardır.

Başkalarından uzak ve yalnızlığı seven, sürekli sorular sorup analiz eden, detaylarda boğulan insanlardır.  Bu anlamda güçlü bağları kuran insanlardır. Eleştiri sevmezler. Eleştirilince anında oradan uzaklaşırlar.